Jak jsem uvěřil v Ježíše Krista

14. dubna 2006 v 23:26 | Shrek |  Povídání jen tak
Jak jsem uvěřil v Ježíše Krista
Pocházím z ateistické rodiny.začnu od počátku.
Narodil jsem se v Teplicích v severních Čechách. Tam jsem začal chodit do mateřské školky bylo to super čas. Mohl jsem poznávat jako malé děcko školku rád na to vzpomínám chodil jsem do školky a vedle naší školky byl velký barák a na balkoně měli mluvícího papouška. Já jsem z něj byl unešeném krásně mluvil. Jsem třetí syn . Mám dva bráchy. Naši nám taky koupily korely dvě samičku a samečka už si nevzpomenu na jména. Ale pamatuji se velice dobře na to když jsme je pustil v našem panelákovém bytě a oni hráli s pinponcovím míčkem fotbal bylo to nádhera jak s zobáčkem a nožičkami hráli fotbal. Ještě když jsem u té školky pamatuji se že jsme tam měli bazén a koupali jsme se v něm jé když na to vzpomenu rád bych to vrátil zpět byli to krásné časy. Mladý Petr si hraje staví bábovičky a jezdí vláčkem. Po nějaké době jsem zas trochu povyrostl a zesílil a nastoupil jsem základní školu. Začal jsem chodit do první a druhé třetí a čtvrté třídy . Byl to krásný čas. Pamatuji se že jsme jezdili do školy autobusem nastupovali jsme předními dveřmi a platili jsme do kasičky 0,50 hal..Taťka a mamka nás jako mladé kluky učili ke sportu aby jsme měli nějaký cíl v našem životě. Chodili jsme na tréninku a dělali jsme orientační běh. Naše celá rodina běhala orientační běh. V létě běh a v zimě běžky . Bylo to docela dobrý akorát jeden háček měl jsem problém s někým se seznámit. A navázat přátelství. Potom asi v 1981 jsme se přestěhovali z Teplic do Hradce Králové. A v září jsem nastoupil do pátého ročníku základní školy maxima Gorkého.
V zimě jsme sportovali a tam se mi stalo toto. V na začátku února se běžel na běžkách Orlický maratón a my jsme tam vyjeli s našim turistickým oddílem. Ráno jsme na mazali vzali si dvojité věci dvoje rukavice a tak a vyjeli jsme na kopečky a rovinky.
A během čtyř hodin se otočil vítr a když jsem dojížděli v zimě na běžkách tak teplota klesla na - 20° -- 25° . A já a můj brácha a táta i ostatní jsme měli omrzliny druhého a třetího stupně na rukou a nohou a uchu. Takže jsem s tím byl 14 dní doma. A od té doby se mi klepou ruce. Když mám něco nového udělat nebo když jsem strašně vystresovaný tak se mi rozklepou ruce a v tu ránu je to v pytli, ale věřím že tu bůh uzdraví.
Úspěšně jsem dostudoval základní školu a rozhodoval jsem se co budu dál dělat.A napadlo mě že bych se mohl naučit zahradníkem . A ono to vyšlo tak po tříletém studiu jsem úspěšně zakončil a vyučil jsem se zahradníkem . Ale měl jsem velký problém že když jsem vázal květiny a někdo se na mě koukal tak se mi strašně rozklepali ruce a jé jsem byl tak nervózní že jsem nic neudělal a byl jsem tak strašně z toho hotový. Nemohl jsem dělat v obchodě tak jsem dělal zahradníka ve službách HK a pak jsem nastoupil na Údržbu a péči o městkou zeleň. Dělal jsem tam zástupce šéfa. Docela jsem to žral a docela to šlo. Pak do práce nastoupil kluk a tím klukem jsem se přátelil a dělali jsem různé výlety a ptákoviny. Co dělá mladý kluk když vyleze z školy a řekne že snědl všechnu moudrost světa je jasný že brzo.
Narazí ano narazil sem ale, našel jsem kamaráda a přítele o čem a všem sním mluvit jmenoval se Mirek. S Mirkem jsme chlastali a dělali různé bejkárny a mezi bejkárny bylo i čtení z bible. Ale jak to začínalo . V sobotu jsme se domluvili já koupil víno a Mirek donesl bibli a otevřeli jsme bibli na žalmech a četli a popíjeli u toho víno a až jsme došli nad dno vína. Říká se že vě víně je pravda ale jí jsem tam ji nikdy nenašel , protože jsem se vždycky z vína opil jako dobytek že jsem problémy nasednout na kolo a jet domů. Vždy pokaždé v sobotu jsme pili víno a četli si z bible.A hledali jsme společně něco že to určitě nevzniklo náhodou. K ním do práce nastoupila Dana Havrdová a kázala mi evangelium poslal jsem ji do háje .Po nějaké době odešla . A pak zas nastoupil do práce L.Handel a kázal mi evangelium a už jsem se trochu začal zajímat o boha .Nejdřív jsem to zkoušel přes růženec . Ale nedokázal jsem se naučit text stále jsem měl okno a říkali jsme s Mirdou že modlitba by měla vycházet z srdce a ne naučený modlitby. Pak nás pozval na evangelizavi do Muzea kde se přenášelo evangelium Billiho Grahama přes satelit. Povídal jsem že nevstanu pokud někdo nevstane. (jsem strašně stydlivý). Ale nakonec někdo vstal a šel dopředu a v tom jsem vstal taky a šel jsem a vydal jsem svůj život Bohu .
A v roce 1993 19. března jsem vydal svůj život bohu a nelituji toho. Protože mě Ježíš vytáhl z bahna a jsem mu moc vděčný že jsem ho mohl poznat. Pokud byste chtěli poznat Boha stačí jednoduchá modlitba. Pane jsem hříšný a bez tebe nedokážu žít prosím vstup do mého života. A on vstoupí a předělá ho k svému obrazu, Vím to protože . Mě vytáhl ze smrti a vrátil k životu a jsme mu moc vděčný díky díky Ježíši
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 patris | Web | 15. dubna 2006 v 11:02 | Reagovat

jeeee, shreku to je kraaasnyyyy!!! :-)

2 mirda | E-mail | 18. dubna 2006 v 15:17 | Reagovat

Mirda zdraví svého zeleného bratra. :-))) Tak jsem si přečetl tvůj článeček a náramně jsem se u toho pobavil. Není nad to si čas od času zavzpomínat. Mimochodem, co se týká těch bejkáren -- víš že se říká, všeho s Mírou? :-)

3 anett | 18. dubna 2006 v 16:10 | Reagovat

tyjo dost drsnyý to je! fakt! asi to bude s ježíšem lepší co? no ja se furt rozmyslim...ale stále nevím..

4 Zbyněk | Web | 18. dubna 2006 v 23:57 | Reagovat

To je to nejlepší svědectví, jaké jsem kdy četl! Bezprostřední a moc působivé... Shreku, jsi fakt super! Díky Bohu za tebe! :-)

5 weronyca =))) | Web | 20. dubna 2006 v 22:27 | Reagovat

čaues :) je to fakt fajn, dyž můžu číst, jak Bůh proměňuje naše žiwoty....naprostá špica!! tak díky Jemu, žes to taky moh´ prožít a já taky :)... <°))><

6 avl | 21. prosince 2006 v 20:17 | Reagovat

Ahoj, krome toho, ze je tvuj text stylisticky i gramaticky naprosto priserny, da se z nej vycist naznak nejake pointy. Ale v podstate neco vypravis, bez logicky osnovy, bez toho, aniz bys seznamil ctenare s hlavnimi okolnostmi deje.  Ani po druhem precteni textu neni mozne jasne sdelit, co si vlastne rekl. Je to zmet nesouvislych vet a pripadas mi trochu jako primitiv, ktery krome toho, ze neumi mluvit, ani nevi, co si mysli. Ostuda pro Teplice!

7 jarda | E-mail | 22. prosince 2006 v 21:45 | Reagovat

Tve svědectvi mne moc povzbudilo.Nejsi žádna ostuda,neboť Pan Ježíš nerozděluje lidi.Všichni zhřešili ale jak píšeš ti co opravdově činili pokání a s pomocí Pána napravili svůj život,ty On miluje.Dík za odvahu a přeji Ti do dalších let s Pánem hodně krásných zážitků.Určitě přijdou i pády ale nikdy neztrácej oči z toho záchranného majáku jenž na rozbouřeném moři je pro Tebe sám Boží syn Pán Ježíš.Hezké a požehnané vánoce příteli. jarda

8 warhammer | 16. listopadu 2007 v 23:29 | Reagovat

Ave satanas!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama