Květen 2006

Žít naplno s Ježíšem

31. května 2006 v 12:17 | Shrek |  Povídání jen tak
Dneska ráno když jsem si uvědomil že ten život strašně rychle utíká a že je konec srandy Včera ještě bylo pondělí a dneska je středa. Musím se koukat víc kolem sebe kdo potřebuje pomoci. Protože tento svět neodpouští, ale kdykoliv člověk jako já udělám chybu tak mi to někdo vrátí úplně z jiné strany. Asi je nejlepší držet se Božího slova a chodit s Bohem jinak to nemá cenu. Říkám si jestli si na něco nehraji jsem křesťan, ale dělám kompromisy jako kráva. Pane chci se ví podopad tvému obrazu a chci jít za tebou už se nemám kam vrátit. Mě nic jiného už nezbývá než jít dopředu. Ono nestačí říkat pane chci to dělat ale, musím udělat tyto krok. Hledat Boha a jeho králoství a ostatní vám bude přidáno. Jo můžu se vrátit ale budu neštastný takže mi nic nezbývá než jít dopředu za tebou . Asi je nejlepší začít bojovat. Každý den o Boha nebo Ďábla. A záleží zas pouze na nás jak se k tomu postavím. Ještě mě napadá tento verš z Jeremjáš 33/3 Volej ke mně a odpovím ti. Chci ti oznámit veliké a nedostupné věci, které neznáš." A když budu volat tak on mi pomůže a bude semnou 24 hodin denně .......

Freakfest pokračování mapa plan

30. května 2006 v 19:50 | Shrek |  Povídání jen tak
How arrive to the camp Brodský ?
Transport to the camp.
When can you start ? In Hradec Kralove - the center of region about 100 km on the east from the capital Prague. From Hradec Kralové you can go out the road E67, towards Nachod, cross the towns Jaromer and Česká Skalice. On the end of Česká Skalice you turn left towards Červený Kostelec, when 1 km from this little town you find the Camp Brodsky. The way to the camp in surroundings of Červený Kostelec is marked by signposts. The distance between Hradec Králové and Červený Kostelec is 45 km.
You can travel by train or by bus too. The connection you look up on the internet
( http://www.cd.cz/ )

Freakfest co tam bude

30. května 2006 v 12:00 | Shrek |  Povídání jen tak
Freakfest
22. - 25. června 2006
Camp Brodský - Červený Kostelec
program
CELKOVÝ PROGRAM:
ČTVRTEK artstage 20:00 - 23:00 večer JESUSPARTY aneb pro nedočkavé
PÁTEK spanilé jízdy (odpoledne) hraní na ulici (muzika, divadlo atd.)
Semináře & workshopy 13:30 - 16:00 dle obsazení
mainstage 18:15 - 02:00 koncerty
artstage 20:00 - 01:00 umělci, kino
čajovna 19:00 - dle zájmu (diskuze, čaj)
reggestan 21:00 - 01:00 reggé
sportovní vyžití odpoledne
SOBOTA mainstage 10:00 - 12:30 big seminář
17:30 - 02:00 koncerty
artstage 16:45 - 01:00 umělci, kino, diskuze
čajovna 20:00 - dle zájmu (diskuze, čaj)
reggestan 20:00 - 01:00 reggé
semináře & workshopy 13:30 - 16:00 dle obsazení
NEDĚLE mainstage 10:00 - 12:30 big seminář
helptent 14:00 - dle zájmu rozlučování
odjezd
po celou dobu freakfestu bude otevřen helptent (pomoc lidem zkroušeným, závislým na drogách a alkoholu atd.)

Žalm 23

30. května 2006 v 8:20 | Shrek |  Verš z Bible
Žalm 23/1-2 Hospodin je můj pastýř, nebudu mít nedostatek. Dopřává mi odpočívat na travnatých nivách, vodí mě na klidná místa u vod.
Píše se tu Hospodin je můj pastýř nebudu mít nedostatek, Stačí jenom věřit a postavit se na toto slovo a on nás zaopatří a budeme mít hojnost. V každé oblasti našeho života. Nebojte se věřit .Vím je to bláznivé ale zkus te to. Já jsem to zkusil a opravdu to funguje, ale zaleží na dvou věcech. Měl bys hledat Hospodina z celého srdce a z celé své mysli a ostaní ti bude přidáno.A druhá věc stačí jenom mu věřit a on se o tebe postará.

29.5.2006 Slovo

29. května 2006 v 11:54 | Shrek |  Verš z Bible
Efezským 2:10 Jsme přece jeho dílo, v Kristu Ježíši stvořeni k tomu, abychom konali dobré skutky, které nám Bůh připravil.
Efezským 2:10 For we are his workmanship, created in Christ Jesus unto good works, which God hath before ordained that we should walk in them.

Foto Valcha_2006

29. května 2006 v 7:32 | Shrek |  Moje fotky
29.5.2006 Ahoj v sekci Výlety_ 2006_ Valcha jsou nové fotky

Festival freakfest_2006

24. května 2006 v 23:54 | Shrek |  Koncerty, akce
Ahoj bude se tu postupně objevovat informace o festivalu freakfest .

FREAKFEST _ 2006

23. května 2006 v 7:42 | Shrek |  Koncerty, akce
Hospodinu řeknu: Jsi mé útočiště, můj hrad, můj Bůh, na něhož spoléhám!
Ž 91/2

Modlitba desetiletého afrického děvčátka

22. května 2006 v 8:57 | Zdroj: Friday Fax |  Povídání jen tak
Dr. Helen Rosevearová, známá britská misionářka-lékařka (její kniha "Give me this mountain" [Dej mi tuhle horu] rozhodně stojí za přečtení), nám napsala o jedné příhodě, která se jí v Africe stala: "Jednou večer jsem pomáhala jisté ženě při porodu v našem porodním oddělení. Přestože jsme dělali co jsme mohli, žena zemřela a zůstalo po ní slabé, nedonošené miminko a dvouletá uplakaná holčička. Bylo těžké udržet novorozence naživu, protože jsme neměli elektřinu ani inkubátor. Přestože jsme se nacházeli na rovníku, noci byly často chladné a vál studený vítr. Asistentka odešla pro poslední ohřívací láhev, kterou jsme ještě měli, abychom mohli udržovat děťátko v teple. Za chvíli se však vrátila naprosto zoufalá - láhev praskla. 'Co se dá dělat,' řekla jsem jí, 'tak se s ním alespoň drž co nejblíž u ohně a chraň ho před větrem.'
Druhý den ráno jsme se modlili se sirotky. Řekla jsem jim o děťátku, které se narodilo, dvouleté holčičce, která zůstala bez maminky, i o rozbité ohřívací láhvi. A pak jsme se modlili. Ruth (10 let), se s neuvěřitelnou přímočarostí, typickou pro africké děti, modlila asi takto: 'Prosím, Bože, pošli nám ohřívací láhev. Zítra už ale bude pozdě, Bože, protože miminko do té doby umře. Takže nám ji pošli dneska odpoledne.' Zhluboka jsem se nadechla, protože mě naprosto zaskočila přímočarost její modlitby. A pak jsem slyšela, jak Ruth pokračuje: '…a když už ji budeš posílat, mohl bys prosím poslat také panenku té holčičce, aby věděla, že ji máš opravdu rád?' Pokud mám být upřímná, nevěřila jsem, že to Bůh udělá. Ovšem, Bůh může učinit cokoli. Věděla jsem to, teoreticky - je to napsáno v Bibli. Ale snad existují nějaká omezení, nebo ne? Už čtyři roky jsem z domova nedostala žádný balíček. A i kdyby někdo balíček poslal, proč by posílal do tropické Afriky zrovna ohřívací láhev?
Pozdě odpoledne jsem pak slyšela přijíždět nějaké auto. Když jsem se dostala k domku, ve kterém jsem bydlela, už bylo pryč - ale na verandě ležel veliký balík! Cítila jsem, jak se mi uvnitř chce plakat. Zavolala jsem sirotky, abychom jej otevřeli společně. Kromě oblečení, obvazů a rozinek (? - sultanas) ležela uvnitř - nevěřila jsem svým očím - nová plastová ohřívací láhev! Rozplakala jsem se. Neodvážila jsem se o ni Boha poprosit, ale Ruth ano! Ruth, která seděla v první řadě, se rozběhla k balíku a volala: 'Když Bůh poslal ohřívací láhev, musel poslat také panenku!' Prohrabala se až na dno balíku a opravdu - vytáhla z něj krásnou malou panenku. Oči jí zářily. Ani na chvilku nezapochybovala. Zvedla oči a zeptala se: 'Půjdeme teď za tou holčičkou a dáme jí její panenku, aby věděla, že ji Ježíš má rád?' Balík byl na cestě pět měsíců - poslali ho z nedělní školy. Učitelka byla tak poslušná Bohu, že poslala ohřívací láhev na rovník. A jedna holčička poslala svou panenku - pět měsíců předtím, než se desetileté africké děvčátko modlilo 'Bože, potřebujeme ji dnes odpoledne'. Slova Bible jsou pravdivá: 'Dříve než zavolají, já odpovím' (Iz 65,24)."
Zdroj: Friday Fax
Převzato z ....

Práce

18. května 2006 v 23:30 | Shrek |  Povídání jen tak
Dneska ráno a dopoledne a odpoledne jsem pracoval v práci na zahradě a začal jsem se modlit aby nepršelo. Protože jsem musel něco dodělat a chvíli poprchávalo a chvíli zas ne. Tak jsem se proti dešti postavil ve jménu Ježíše a ono přestálo pršet a musel jsme to držet ve víře že prostě nebude pršet a odpoledne nepršelo nespadla ani kapka . Chci říci že pokud věříme v Boha a nevidíme že je to blázniví pro tento svět. Běžte naplno za Ježíšem
a dělejte blázniví věci pro něj , protože on uděl víc něž my šel na kříž místo nás. V Jan 3/16 se píše Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. A ještě jsem si uvědomil další věc že děláme věci které nevidíme ale děláme to srdcem a to je dobré běžte do všech věcí srdcem ne hlavou a rozumem.A Bůh se vám v tom dá poznat. Ještě zaleží abyste stáli za někým a modlili se za něj a uvidíte jak jde dál za Ježíšem jak běží a nekouká se na sebe ale kouká se kolem sebe.Směle do toho a půl je ….